WEBDESIGN - ÚČETNICTVÍ - VÝUKA

3. Resumé

Obecně platí, že

A) čím více Voličů volí dle VARIANTY 2 -  křížkuje jen Stranu, čímž se zvyšuje Průměr preferencí, tím menší šanci mají "vykřížkovaní kandidáti" proti "prvním pozicím ve straně". Pokud tedy nechcete leadera (první  na kandidátce) v zastupitelstvu, nevolte Variantu 2 - tedy křížek straně. Křížek Straně znamená hlasy kandidátům Strany "od shora dolů", mandát (zastupitelství) se získává také od shora dolů! Křížkem Straně dáváte hlas kandidátu číslo 1 stejně jako číslu třeba 10. Číslo 1 to má hlasem pro Stranu vždy jisté - dostává VŽDY spolu se stranou HLAS!

B) pokud Vámi preferovaný kandidát je ve straně, kde Voliči zpravidla volí CELOU stranu (jako u voleb do PS) a Váš volič je "nízko", musí získat hodně hlasů, aby se dostal v preferencích NAD 10% průměru. Viz příklad "smolaře" Daniela Levého z volební Strany číslo 3.

C) chcete-li mít "sestavu" svých zastupitelů, dejte třeba jen 3 křížky jednotlivcům, kterým věříte. Sice zbytek hlasů do počtu 17 propadne, ale nadáte SVŮJ HLAS někomu, kdo se do zastupitelstva dostane sice jako totálně neoblíben, ale jako jednička kandidátky. V příkladu je to František Dobrota ze Strany číslo 1!

Co říci závěrem?

Nejsme OVČANÉ. Tak GOOD LUCK - Hodně štěstí při volbě do nového zastupitelstva!

Vyhledávání

Ing. Jan Novák © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode