WEBDESIGN - ÚČETNICTVÍ - VÝUKA

12 - Začínáme s podnikáním

12.04.2011 16:28
Aktualizováno k 11.1.2014

Dotaz 12:

Chtěl bych si přivydělat prodejem různého zboží. Zboží bych prodával prostřednictvím internetu (e-shop) a také různým prodejem ve stáncích. Určitě ne v kamenné provozovně. Musím platit nějaké daně? Slyšel jsem, že do určité částky zisku se daň neplatí. Kolik tato částka činí? Kolik se platí daně, když tuto částku překročím?

Odpověď 12:

Váš dotaz je nutno rozebrat postupně.

Pro zjednodušení nebudeme brát v úvahu právnické osoby (tedy "firmy"), ale jen fyzické osoby (tedy "podnikatele, OSVČ-osoby samostatně výdělečně činné).

 

UPOZORNĚNÍ:

OD 2014-01-11 19:37:42 , SPECIÁLNĚ PRO UŽIVATELE S PŘÍSTUPEM Y PORTÁLU aukro.cz, bezplatný přístup do Poradny FAQ zablokován.

Vážený uživateli Aukra. pravděpodobně přistupujete na tyto stránky po uvedeném datu z portálu Aukro.cz.

Bohužel, BEZPLATNÝ přístup uživatelům, registrovaným na tomto portále je bezplatný přístup omezen.

Výjimky z omezení jsou aktuálně zveřejňovány.

Od výše uvedeného data není bezplatný přístup umožněn.

 

Obraťe se s odpovědí na uživatele Aukra:

 

Cobra-007

odkaz:

aukro.cz/show_user.php?uid=19995507

případně mailem přes aukro mail tohoto uživatele.

 

Výňatek z původního, neblokovaného přístupu:

.....

Vysvětlení

Často dochází k mylné interpretaci tohoto ustanovení zákona. Vždyť neprodávám moje věci, ale příbuzným. Není podstatné čí věci prodáváte, ale kdo je příjemcem plateb za prodeje. I když dotyčnému dáte veškeré příjmy zinkasované za prodej a odečtete si náklady - tedy zisk pro vás je 0 Kč, pouze prokážete kamarádov....................

.............

....který má příjmy ze závislé činnosti a funkční požitky podle § 6 pouze od jednoho anebo postupně od více plátců daně včetně doplatků mezd od těchto plátců a podepsal .......

--------------

Daňové přiznání je také povinen podat poplatník:

  • který měl pouze příjmy ze závislé činnosti a z funkčních požitků od více plátců současně, z nichž byla sražena záloha na daň (ve zdaňovacím období změnil zaměstnavatele nebo má vedlejší zaměstnání - dohoda o provedení práce či pracovní činnosti)
  • jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly  --------------------------------

 

Konec výňatku.

 

Plná verze je placena (pro registrované uživatele portálu Aukro.cz)

Zadejte kód zde

 

 

 

 

Vyhledávání

Ing. Jan Novák © 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba www stránek zdarmaWebnode